Skuście się smakiem Darłowa

Wybrzeże Morza Bałtyckiego to jedno z najpiękniejszych miejsc Polski. Ciągnące się przez setki kilometrów szerokie i piaszczyste plaże w okresie letnim wypełnione są po brzegi, a chłodny Bałtyk stanowi doskonałe orzeźwienie w upalne dni. W ostatnich latach liczba kurortów uległa ogromnemu powiększeniu, a każde z nich stara się przyciągnąć jak najwięcej turystów, którzy stoją przed dużym i trudnym wyborem letniska. Aby ułatwić wybór, zabierzemy was na wycieczkę po jednym z najpiękniejszych miast na Pomorzu.

Darłowo

Darłowo to niewielkie miasto, położone bezpośrednio nad plażami bałtyckimi. Miejscowość regularnie jest odwiedzana przez turystów za sprawą uroków nadmorskich kurortów i położeniu w pobliżu dwóch jezior. Mało jednak kto wie, że Darłowo jest miastem o niezwykle bogatej historii i tradycji.

Królewskie Miasto przyciąga turystów przede wszystkim piaszczystymi plażami, których łączna długość w pobliżu wynosi około 5 km. Mniej więcej przez ich środek przebiega rzeka Wieprz, która wpływa do Bałtyku, dzieląc plażę na wschodnią i zachodnią. Po stronie wschodniej plaże zostały osłonięte przez kamienny falochron wyspowy, w rezultacie czego tworzą się malownicze „laguny”. Bałtyk spełnia oczekiwania przyjezdnych. Stanowi doskonałą ochłodę dla tych preferujących spokojniejszy wypoczynek, jak i również raj dla miłośników sportów wodnych. Dzięki falochronowi płytka woda zdecydowanie szybciej się nagrzewa, dzięki czemu dzieci będą miały wspaniałą atrakcję. Darłowo ma też coś dla tych, którzy preferują spokojny wypoczynek z dala od głośnych plażowiczów. W tym celu warto wybrać się na spacer wzdłuż plaży do Jeziora Kopań.

Darłowo często bywa nazywane Królewskim Miastem za sprawą licznych zabytków. Podczas spaceru po ulicach, warto rzucić okiem na Kościół Mariacki, nad którym góruje ponad 60-metrowa wieża. Na odrestaurowanym i pięknie prezentującym się rynku przyjezdni chętnie robią sobie zdjęcia pamiątkowe na tle pomnika rybaka. Szczególną uwagę turystów przykuwa Galeria Ryb Morza Bałtyckiego. Niepowtarzalną perłą Darłowa, a zarazem jego największym zabytkiem, jest Zamek Książąt Pomorskich, w którym na świat przyszedł król Eryk Pomorski. To jedyny w Polsce nadmorski zamek gotycki wybudowany na planie kwadratu.

Darłowo to wspaniałe miejsce na wypoczynek. Komfortowemu pobytowi sprzyja bogata oferta noclegowa [więcej: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,darlowo,0.html], która nieustannie się powiększa, aby sprostać oczekiwaniom wzrastającej liczbie turystów. Domki letniskowe, pensjonaty, wille wczasowe, a także luksusowe hotele kuszą turystów swoimi ofertami. A czy was skusił smak Darłowa?

Artykuł dodano:

Dodany przez:
Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 67
Inne artykuły
Tandemowy skok ze spadochronem - sprawdź swoją odwagę
18
maj
Jesteś osobą, która lubi spędzać swój czas niekonwencjonalnie? Masz ochotę na odrobinę szaleństwa? W takim przypadku pomyśl o skoku spadochronowym w tandemie! Dzięki niemu możesz spełnić swoje marzenia o skoczeniu ze spadochronem, ale bez potrzeby korzystania z drogich i czasochłonnych szkoleń. Co więcej, za taką rozrywkę wcale nie zapłacisz wiele!
czytaj
W przeddzień lata - bezpieczne opalanie
05
maj
Nieuchronnie zbliża się wyczekiwane lato. Czas wyjazdów, wojaży i mnóstwa energetyzującego słońca. Źródło witaminy D, źródło doskonałego nastroju i sprawca wielu możliwości relaksu. Niesie ze sobą niestety także i zagrożenia, o których trzeba bezwzględnie pamiętać - w przeciwnym razie, zamiast źródłem radości, okaże się powodem poważnych dramatów.
czytaj
Plaża nudystów - czy jest jakaś etykieta?
27
kwi
Są kraje, w których takich plaż nie ma, są kraje, w których ich lokalizacja jest najpilniej strzeżoną tajemnicą i takie, w których są ogólno-dostępne. Mają tyle samo zwolenników, co przeciwników. Jednych oburzają, innych przyciągają. A ponieważ są miejscem publicznym o innej, niż pozostałe miejsca, specyfice, należy poznać kilka zasad, zanim postanowi się tam wybrać.
czytaj

Opinie o Skuście się smakiem Darłowa Dodaj komentarz

Sam Sam
#1
Sam Sam
1 tydzień temu
2 lata temu byłem w pobliskich Dąbkach i zasuwałem kilka kilometrów po plaży do Darłówka w tą i spowrotem. Każdemu polecam taki kilkugodzinny peeling stóp, a przy okazji zwiedzenie uroczego Darłowa.
Odpowiadasz do