Tandemowy skok ze spadochronem - sprawdź swoją odwagę

Jesteś osobą, która lubi spędzać swój czas niekonwencjonalnie? Masz ochotę na odrobinę szaleństwa? W takim przypadku pomyśl o skoku spadochronowym w tandemie! Dzięki niemu możesz spełnić swoje marzenia o skoczeniu ze spadochronem, ale bez potrzeby korzystania z drogich i czasochłonnych szkoleń. Co więcej, za taką rozrywkę wcale nie zapłacisz wiele!

Skydive.pl 

Skoki tandemowe są obecnie bardzo popularne i chętnie wybierane również w Polsce. Po raz pierwszy zaczęły być one uprawiane w Stanach Zjednoczonych pod koniec lat siedemdziesiątych. W naszym kraju rozpowszechniły się w latach dziewięćdziesiątych i obecnie możemy korzystać z nich w różnych punktach zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Czym są skoki spadochronowe w tandemie?

Nietrudno domyślić się po nazwie, że skoki tandemowe to rozrywka w dwójkę. Skaczą pilot tandemu – doświadczony instruktor z wieloletnim doświadczeniem, a także pasażer, który nie musi mieć w tej dziedzinie żadnej wiedzy i przygotowania. Wobec tego do skoków tandemowych nie musimy brać udziału w kursach spadochroniarskich, nie musimy również przechodzić badań lekarskich oraz posiadać specjalnej kondycji.

Skoki w tandemie możliwe są dzięki zastosowaniu specjalnych spadochronów tandemowych. Pozwalają one na skok dwóm osobom jednocześnie, które w jego trakcie połączone są uprzężą tandemową – z przodu znajduje się pasażer, natomiast za nim pilot. Do skoków w tandemie stosuje się zapewniające najwyższe bezpieczeństwo spadochrony z automatami.

Jak wygląda skok w tandemie?

Przygoda rozpoczyna się od krótkiego instruktażu informującego o zasadach skoku. Potem odbieramy gogle oraz kombinezon, gdy wymaga tego pogoda, a następnie wchodzimy z pozostałymi uczestnikami do samolotu. Skoki odbywają się z wysokości 3000 metrów albo 4000 metrów.

Wysokość wyskoku ma tutaj wpływ na swobodne spadanie oraz jego czas. Swobodnym spadaniem jest lot bez otwartego spadochronu, czyli z zawrotną prędkością około 200 kilometrów na godzinę w kierunku ziemi. To właśnie dla tego uczucia warto skoczyć w tandemie! W przypadku skoku z 3000 metrów swobodne spadanie trwa około 30 sekund, z kolei dla 4000 metrów – 60 sekund.

Gdy uczestnicy skoku osiągną właściwy pułap – około 1500 metrów nad ziemią, pilot otwiera spadochron. Po kilkuminutowym wolnym opadaniu w kierunku ziemi ma miejsce miękkie lądowanie. Nie musimy obawiać się o żadne kontuzje.

Ile będzie nas kosztować skok w tandemie?

Jak wspomnieliśmy już na wstępie, skoki tandemowe wcale nie są bardzo drogie. Ceny za skok z 3000 metrów rozpoczynają się od około 550 złotych, z kolei za ten z 4000 metrów zapłacimy około 700 złotych. Możemy też dokupić specjalną usługę wideofilmowania, aby uzyskać nieprzeciętną pamiątkę ze swojego wyczynu. Jest to wydatek rzędu 250 złotych. Skok możemy też kupić w prezencie jako voucher upominkowy – wtedy obdarowana osoba może sama wybrać termin skoku.

Na wyjątkowe skoki spadochronowe w tandemie zaprasza Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego Skydive.pl. Prowadzi on skoki w swojej bazie na lotnisku Kruszyn koło Włocławka, w Gliwicach, Przasnyszu oraz w Pruszczu Gdańskim. Z całkowitą ofertą i cennikiem możemy zapoznać się na stronie https://skydive.pl, na której także możemy wykonać internetową rezerwację.

Artykuł dodano:

Dodany przez:
Data dodania:
Liczba wyświetleń artykułu: 69
Inne artykuły
Skuście się smakiem Darłowa
16
maj
Wybrzeże Morza Bałtyckiego to jedno z najpiękniejszych miejsc Polski. Ciągnące się przez setki kilometrów szerokie i piaszczyste plaże w okresie letnim wypełnione są po brzegi, a chłodny Bałtyk stanowi doskonałe orzeźwienie w upalne dni. W ostatnich latach liczba kurortów uległa ogromnemu powiększeniu, a każde z nich stara się przyciągnąć jak najwięcej turystów, którzy stoją przed dużym i trudnym wyborem letniska. Aby ułatwić wybór, zabierzemy was na wycieczkę po jednym z najpiękniejszych miast na Pomorzu.
czytaj
W przeddzień lata - bezpieczne opalanie
05
maj
Nieuchronnie zbliża się wyczekiwane lato. Czas wyjazdów, wojaży i mnóstwa energetyzującego słońca. Źródło witaminy D, źródło doskonałego nastroju i sprawca wielu możliwości relaksu. Niesie ze sobą niestety także i zagrożenia, o których trzeba bezwzględnie pamiętać - w przeciwnym razie, zamiast źródłem radości, okaże się powodem poważnych dramatów.
czytaj
Plaża nudystów - czy jest jakaś etykieta?
27
kwi
Są kraje, w których takich plaż nie ma, są kraje, w których ich lokalizacja jest najpilniej strzeżoną tajemnicą i takie, w których są ogólno-dostępne. Mają tyle samo zwolenników, co przeciwników. Jednych oburzają, innych przyciągają. A ponieważ są miejscem publicznym o innej, niż pozostałe miejsca, specyfice, należy poznać kilka zasad, zanim postanowi się tam wybrać.
czytaj

Opinie o Tandemowy skok ze spadochronem - sprawdź swoją odwagę Dodaj komentarz

Ania
#1
Ania
6 dni temu
Ja to bym się chyba bała tak skoczyć sama, ale z kimś, to pewnie dużo bezpieczniejsze, jeszcze zależy na kogo się trafi, może na jakiegoś przystojniaka, haha
Odpowiadasz do